JB Księgowość
Masz pytanie? Napisz do nas!

Pragniesz zrealizować swoje marzenia dotyczące własnej działalności i być szefem wszystkich szefów, lecz ilość formalności, jakie należy załatwić Cię przerastają? Z pomocą eksperta z firmy jB księgowość, podpowiemy Ci, jakie miejsca należy odwiedzić i jakie dokumenty przygotować, by założyć własną firmę. Oto przepis na Twój sukces.

Wybierz formę działalności

Wybór formy działalności to pierwszy i najważniejszy etap zakładania własnej działalności gospodarczej.

1-osobowa działalność gospodarcza ?
spółka cywilna ?
spółka handlowa ?

Wypełnij wniosek CEIDG


To jeden z ważniejszych kroków jakie czeka cię na drodze do spełnienia swoich marzeń. Czas wypełnić wniosek rejestracyjny Twojej firmy.

Wniosek CEIDG to podstawa aby móc zarejestrować swoją jednoosobową działalność. W przypadku spółek handlowych wniosek jest inny i należy założyć go we właściwym dla spółki Sądzie.

Wybierz opodatkowanie

Podatki to rzecz nieunikniona podczas prowadzenia działalności. Warto zastanowić się nad formą rozliczenia podatków, gdyż ma ona wpływ nie tylko na wysokość odprowadzanych podatków, ale również na rodzaj i zakres prowadzonej księgowości.

Książka przychodów i rozchodów
Księga Handlowa
Ryczałt
Karta podatkowa ?

Pamiętaj, że pewne formy działalności ustawowo zobowiązane są do prowadzenia okreslonej formy rozliczenia. Spólki z o.o. zobowiązane są na przykład do prowadzenia Księgi Handlowej.

PKD, Czyli działalność w Kodzie

PKD (Polska Klasyfikacja Działalności Gospodarczej) to usystematyzowany zbiór rodzajów działalności, jakie występują w gospodarce narodowej. Dzięki PKD przedsiębiorca wie, w jakich obszarach może podejmować działalność, a w jakich jest ona zabroniona dlatego bardzo ważny jest odpowiedni dobór PKD pod kątem tego, jaka będzie specyfikacja działalności.

A czy Ty znasz już odpowiedni kod PKD działalności, którą będziesz prowadzić?

ZUS Pełen formularzy

Kolejnym krokiem przy zakładaniu firmy będzie zgłoszenie przedsiębiorcy (oraz jego pracowników) do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W Polsce każda osoba musi być zarejestrowana do ZUS dlatego nie ma od tego ucieczki i trzeba się z tym zmierzyć.

Czy wiesz o tym, że nie tylko pracownikowi należy opłacać składki do ZUS. To samo tyczy się pracodawcy. Pamiętaj o tym, że to dwa różne wnioski, jakie musisz założyć.

Ważne! Jeśli to Twoja pierwsza działalność gospodarcza to obowiązuje Cię preferencyjna, niższa niż normalnie składka kierowana do ZUS przez okres 2 lat.

VAT czy nie VAT? Oto jest pytanie.

Płatnikami VAT są w większości osoby fizyczne, które wykonują samodzielnie działalność gospodarczą. Możesz być jednak zwolniony z płacenia podatku w dwóch przypadkach: gdy sprzedajesz lub świadczysz usługo wyłącznie zwolnione (ich lista zawarta jest w art. 43 ust. 1 ustawy o VAT) oraz w momencie, gdy Twoja wartość sprzedaży opodatkowanej nie przekroczyła łącznie kwoty 150 000 zł.

Płatnikami VAT są w większości osoby fizyczne, które wykonują samodzielnie działalność gospodarczą. Możesz być jednak zwolniony z płacenia podatku w kilka przypadkach. Czy wiesz kiedy to tak może się stać i jakie są tego plusy i minusy?

Czy wiesz jakie są plusy i minusy związane z byciem VATowcem?

Wybierz biuro rachunkowe

Prowadzenie księgowości swojej firmy to poważna sprawa. Zobacz jakie korzyści mogą płynąć z posiadania umowy z biurem rachunkowym.

W ofercie jB księgowość znajduje się specjalnie stworzony Pakiet na Start dla nowych przedsiębiorców, który zawiera pełne doradztwo w tym zakresie zupełnie za darmo.
Jeśli się zgłosisz do jB ksiegowość możesz w ramach tego pakietu liczyć na pomoc specjalistów, który wyjaśnią jak założyć działalność, pokonać wszelkie trudności na etapie rejestracji wniosku CEIDG, wybrać opodatkowanie i przede wszystkim wystartować z własnym biznesem. '
Dodatkowo aby promować rozwój młodych przedsiębiorców usługa księgowa dla nowych przedsiębiorców zaczyna się od 70 zł netto miesięcznie.

Kontakt

Skontaktuj się z nami

* Wymagane

To takie proste:

Izabela Jurzyńska
Specjalista ds obsługi klienta
tel. 533-370-050